AVCILAR KENTSEL DÖNÜŞÜM

Avcılar kentsel dönüşüm kapsamında, BAKİ YAPI olarak sizlere hizmet vermekteyiz. Bölgedeki acil yenilenme ve dönüşüm ihtiyacını karşılamak üzere, bu konuda uzman kadromuzla hizmet vermekteyiz.

Kentsel dönüşüm, şehrin bir bölümünün veya ciddi anlamda büyük bir kısmının proje kapsamında sistematik bir şekilde mevcut yapı stoklarının olası depremlere karşı toprak zeminin ve üzerindeki yapının risk değerlerinin belirlenmesi, olası depremde yıkılması ve yıkılırken çevredeki diğer yapılara zarar vermesi olasılıklarının da içine katılarak, riskli toprak zemin ve riskli yapıların kullanım dışına çıkarılarak yerine toprak zeminin yapısına uygun temelli yapıların yapılması ve bu sayede olası depremlerde yaşanabilecek can ve mal kaybının en aza indirmek için yapılan kamusal çalışmalardan biridir.

BAKİ YAPI, Avcılar Kentsel Dönüşüm

2012 yılında AKP hükümetinin depreme yönelik olarak hazırladığı 6306 sayılı “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun” ile birlikte “Kentsel Dönüşüm” kavramı gündemimize gelmiştir. Bu kanunda ‘Riskli Yapı’ ve ‘Riskli Alan’ diye iki çeşit tanım yapılmıştır. Halkın riskli yapıların depremlere dayanıklı hale getirilmesi sürecini de “Kentsel Dönüşüm” kavramı ile ifade etmeye başlaması sonucu 6306 sayılı kanun Kentsel Dönüşüm Kanunu olarak telaffuz edilegelmiştir.

Bu kapsamda 1999 yılında deprem gerçeğini hissetmiş olan Avcılar ilçesi, hızla dönüşüme başlaması gereken İstanbul ilçelerinin başında gelmektedir. BAKİ YAPI olarak bu konuda aklınıza gelebilecek her türlü soruya cevap vermeye açığız ve bu yöndeki planlamalarda aktif olarak rol almaya devam edeceğiz.

Avcılar kentsel dönüşüm kapsamında en uygun proje şartları yerine getirerek, siz değerli müşterilerimize sunuyoruz. Bu sunum dosyamızda teklifimiz de yer alacaktır. Anlaşılması halinde en hızlı şekilde evrak işlerini yerine getirip işe başlıyoruz. Başladığımız işi de en kısa ve tamamen yönetmelikler dahilinde hızlı şekilde yerine getiriyoruz. Yenilenen ve güvenilir evler inşa ediyoruz.

İletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilir ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Hangi ilçelerde hizmet vermekteyiz?

İstanbul ili genelinde tüm ilçelerde hizmet vermekle birlikte lokasyonumuz dolayısıyla özellikle Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Bahçeşehir, Küçükçekmece, Bakırköy, Florya ve yakın ilçelerimizde hizmet vermekteyiz. BAKİ YAPI iletişim numaralarımızı arayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir